Třetí díl Anděla Páně je v Božích plánech, naznačuje režisér Jiří Strach

1. červen 2022

Snažím se, aby byl humor namíchaný pro děti i rodiče, říká Jiří Strach, režisér slavného Anděla Páně. Všichni se ho ptají, jestli bude třetí pokračování. Točí dokument o Jiřině Bohdalové a detektivní minisérii Docent. Jaké další  scénáře má před sebou? Má mezi režiséry kamaráda? Jak se seznámil s Ondřejem Brzobohatým, kterým mu skládá hudbu k filmům? Proč chtěl studovat psychologii?

„Já šalamounsky říkám, že trojka Anděla Páně je v Božích plánech. Člověk si s tou myšlenkou pohrává, ale mám teď před sebou jiné projekty.“ Úspěch Anděla Páně 2 byl nevídaný. Do kin přišlo milion tři sta tisíc lidí. „Jednička neměla žádnou reklamu, protože to byl původně film pro televizi. Do kina přišlo 200 tisíc lidí, ale díky televizním reprízám získal popularitu.“

Chci ukázat Bohdalovou takovou, jaká je

Jiří Strach teď připravuje dokument o Jiřině Bohdalové. „Projekt teď trochu spí, protože přišel covid, pak začala hrát divadlo. Taky už nemůže běhat celý den po place. Začneme zase přes léto. Mám ambici ukázat ji takovou, jaká je, bez nánosů, bez předsudků. Já ji poznal jako vřelou a spravedlivou dámu. Její devadesátku jsme nestihli, tak počítám, že budeme točit ještě dalších deset let.“

V České televizi poběží příští rok minisérie Docent, kterou Jiří Strach točí. „Bude mít tři díly a scénář napsali nejlepší spisovatelé a scénáristé detektivek, bývalý šéf pražské mordparty Josef Mareš a novinář Jan Malinda. Hlavní role mají Ivan Trojan a Ondřej Vetchý. Tyhle dvě hvězdy spolu zatím nikdy nehrály,“ zdůrazňuje v Blízkých setkáních.

autoři: Adéla Gondíková , zk

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.