Všude dobře, venku nejlíp? O cestování a touze poznávat svět
Letní dovolená u moře? Letadlem za pár hodin. Jak dlouho ale museli letět Čechoslováci třeba do Řecka v době první republiky? Odpověď hledejte v novém dílu Člověčin. Cestování a touha poznávat a objevovat vzdálené kultury patřily k lidstvu odjakživa. A podepsaly se i na tom, jak vypadá současný svět. Martin Rychlík a Martin Soukup zhodnotí, co lidstvu přinesly zámořské objevy, vzpomenou na cestovatele Hanzelku a Zikmunda a vypraví se i po stopách českých turistických značek.
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Související
-
Jak jsem poznal svět. Vypravte se s námi do zemí, kam Češi rádi jezdí na dovolenou
Jedno léto, devět zemí a tisíce zážitků. Se zkušeným rozhlasovým reportérem Petrem Vavrouškou se vydáme do zemí, kam Češi a Češky rádi jezdí na letní dovolenou.
-
Jak chápou štěstí v různých koutech světa? Zjišťují cestovatelé Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík
Co je štěstí? Muška jenom zlatá? Pro cestovatelku Kristýnu Tronečkovou je štěstím právě hledání pramenů štěstí. „Štěstí je víc o pocitu než o definici,“ soudí.
-
Náprstkovo muzeum přibližuje domorodé civilizace. Svými dary ho naplnili známí cestovatelé
Náprstkovo muzeum v Praze je jedinou muzejní institucí v České republice, která se věnuje výhradně odkazu neevropských civilizací. Založil ho vlastenec Vojta Náprstek.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.