Jak jsem poznal svět. Vypravte se s námi do zemí, kam Češi rádi jezdí na dovolenou

22. červen 2024

Jedno léto, devět zemí a tisíce zážitků. Takový je podtitul chystané prázdninové série Cestovatel. Se zkušeným rozhlasovým reportérem Petrem Vavrouškou se vydáme do zemí, kam Češi a Češky rádi jezdí na letní dovolenou.

Připravil: Petr Horký
Dramaturgie: Lukáš Sapík
Hudba: David Kubíček
Premiéra: 1. 6. 2024
Spolupráce na pořadu: Petr Vavrouška, Jan Herget, Lukáš Sapík

V sérii doprovodných rozhovorů Cestovatel – jak jsem poznal svět se dozvíte třeba to, proč Petra cestování baví, kterou svoji cestu by už nikdy nechtěl zopakovat, kam by se ještě rád vypravil nebo proč nevydrží ležet na pláži. A také pár cestovacích tipů a triků. Rozhovor vede další zkušený dobrodruh – Petr Horký.

Další díly rozhovorové série Cestovatel – jak jsem poznal svět uslyšíte příští sobotu po 16. hodině na Dvojce. Všechny díly budou taky na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.