Vlasta Peterková načetla knihu vzpomínek Hany Zagorové. „Bylo to pro mě psychicky náročné,“ přiznává herečka a kamarádka

2. únor 2024

Je herečkou velkých divadelních a muzikálových rolí. A kamarádkou Hany Zagorové, jejíž knihu načetla. „Je otevřenou a citlivou zpovědí. Píše o svém vztahu k rodičům, přátelům, klukům z kapely… Je to krásné čtení,“ ujišťuje. Co ji zajímá na numerologii? Jak vzpomíná na přátelství s Libuši Geprtovou? Kdy se potkala s Hanou Zagorovou? Byl pro ni příchod do Prahy šťastným obdobím? Kdy a kde vstoupila do muzikálového světa? Kde teď účinkuje a zpívá?

„S Hankou jsme se potkaly na JAMU v roce 1964. Já zůstala v Brně až do roku 1982 a Hanička hned odešla do Prahy, takže jsme měly pauzy. Přátelství jsme ale udržovaly po celou dobu,“ vzpomíná Vlasta Peterková.

„Jsem ráda, že jsem knihu Dřív než to zapomenu mohla načíst, ale bylo to pro mě psychicky náročné. Znala jsem spoustu věcí a lidí, o kterých píše,“ popisuje.

„Třetí den čtení jsme měla velkou krizi. Hanka tam píše třeba o tom, jak se loučí se svými rodiči. Bylo to pro mě dojemné. Měla jsem obavu, aby to nebylo slyšet na mém hlase. Jsem ale za tuto příležitost ráda a věřím, že se posluchačům bude audiokniha líbit,“ uzavírá divadelní a muzikálová herečka v Blízkých setkáních.

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.