Věrni i hodině smrti aneb Smrt Václava Budovce z Budova. Stanislav Motl odhaluje jeho pohnutý příběh
Stoupenci Jednoty bratrské udivují a vzbuzují respekt i po několika staletích. Kde se v nich bralo tolik odvahy, vůle a zatvrzelosti? Kde čerpali svou pověstnou sílu, s níž dokázali čelit i tomu nejtvrdšímu útlaku? Poslouchejte do pondělí 13. dubna.
Dějiny církve Jana Amose Komenského jsou často až ohromující příběhy statečných jedinců, kteří za svou víru dokázali bojovat. Dokázali pro ni i umírat. Jako například někdejší vyslanec u sultánova dvora a jeden z největších vzdělanců své doby Václav Budovec z Budova.
Související
-
425. schůzka: Ortely
„Hrabě Vilém Slavata, který byl před dvěma lety českými stavy vyhozen z okna Pražského hradu a šťastně to přeživ, nudil se nyní ve své bavorské emigraci.“
-
410. schůzka: Druhé kolo
Bylo jaro roku 1619. Česká povstalecká vláda se držela u moci už deset měsíců. Praha žila jako v horečce. Přepracovaní direktoři nevěděli, který z problémů řešit dřív.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.