Velkolepý elegán Oldřich Nový. V kojeneckém ústavu si dceru vybíral mezi dvěma dívenkami

Vyučil se tiskařským sazečem, ale později šéfoval Nové divadlo na Václavském náměstí. Hrál v komediích, které přinášely lidem radost. Jako Kristián byl obdivovaný ženami. Zemřel 15. března 1983.  Jaké měl manželství? Odkud pocházela dcerka, kterou adoptoval a vychovával? A proč se nikdy nezmínil o svém pobytu v nacistickém lágru?

Při adopci dcerky si s manželkou vybírali mezi dvěma holčičkami v kojeneckém ústavu. Tvrdí se, že Oldřich Nový byl biologickým otcem, ale to už se dnes nedozvíme.   

V závěru své kariéry snil o tom, že společně s režisérem Fričem natočí druhý díl Kristiána, jenž měl být nostalgickým příběhem okouzlujícího, leč nezadržitelně stárnoucího Casanovy.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související