Velkolepý elegán Oldřich Nový. V kojeneckém ústavu si dceru vybíral mezi dvěma dívenkami

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oldřich Nový na civilním snímku ze 40. let

V Příbězích z kalendáře se dnes zamyslíme nad osudem představitele Kristiána. Byl vyučeným tiskařským sazečem, nicméně tuto profesi nikdy nevykonával. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky, v mujRozhlas a v podcastových aplikacích. Napsal Jiří Houdek.

Šéfoval Nové divadlo na Václavském náměstí, hrál v komediích, které přinášely lidem radost, byl obdivovaný ženami.

Dívka z kojeneckého ústavu

Jaké ale měl manželství, odkud pocházela dcerka, kterou adoptoval a vychovával, proč se nikdy nezmínil o svém pobytu v nacistickém lágru? Při adopci dcerky si s manželkou vybírali mezi dvěma holčičkami v kojeneckém ústavu. Tvrdí se, že Oldřich Nový byl biologickým otcem, ale to už se dnes nedozvíme.   

Druhý díl Kristiána už nenatočil

V závěru své kariéry snil o tom, že společně s režisérem Fričem natočí druhý díl Kristiána, jenž měl být nostalgickým příběhem okouzlujícího, leč nezadržitelně stárnoucího Casanovy.

Příští Příběhy z kalendáře budou patřit pražské stavbě, na kterou se jezdí lanovkou a jejíž předlohou byla Eiffelovka.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související