Věčné brambory

Bramborové recepty, a zvláště ty "finančně přitažlivé", jsou stále populárnější. V sobotním pořadu U stolu jsme vám nabídli jednu z variací na zapékané brambory, tentokrát s brokolicí a mrkví. Uvedený recept se pro vás může stát inspirací, protože s bramborami se dá zapéct cokoliv. Tak popusťte uzdu fantazii… a my vám přeje - Dobrou chuť!

Brambory zapékané s brokolicí a mrkví

Logo

Suroviny: 400 g brokolice, 2 mrkve, sůl, muškátový oříšek, mletý pepř, 800 g brambor vařených ve slupce, máslo na vymazání - utřené se stroužkem česneku, 2 vejce, 250 ml smetany, 50 g strouhaného sýra, petrželka.

Postup: Brokolici rozdělíme na růžičky, mrkev nakrájíme na kostičky a v malém množství osolené vody podusíme do poloměkka. Uvařené brambory oloupeme a nakrájíme na plátky. Zeleninu promícháme s bramborami, osolíme a opepříme. Zapékací misku vymažeme máslem smíchaným s prolisovaným česnekem a naplníme směsí brambor a zeleniny. Zalijeme vejci rozšlehanými ve smetaně s trochou muškátového oříšku, soli a pepře. Posypeme nakrájenou petrželkou a asi 30 minut zapékáme. Pak posypeme strouhaným sýrem a zapečeme dozlatova.

autor: name