V mém pořadu by nikdo nikoho nesměl urážet, tvrdí Jakub Železný

9. říjen 2019

Je upřímný a tvrdý nejen k sobě.  Ani na své hosty si nebere sametové rukavičky.  Ale hraje s nimi fér hru.

Jeden politik kdysi prý Jakubovi Železnému řekl: „K vám nerad chodím, ale vím, že dostanu stejně fér tvrdé otázky jako ten druhej,“ vzpomíná moderátor Událostí na ČT. „Chci, aby to pro ně bylo možná i trochu nepříjemné. Ale vždy to musí být korektní.“

Kam dál?

Profesně je hodně vysoko a je tím pádem otázkou, čeho všeho by chtěl ještě dosáhnout. „Kdybych měl šanci udělat si pořad podle svého, byl bych rád. Ale vůbec se k tomu neupínám,“ přiznává v Blízkých setkáních Stáně Lekešové.

Mělo by to ale háček. V éteru totiž zaznívají věty, které jsou podle něj nemyslitelné. „Vloni jsem zažil situaci, kdy jeden politik označil Václava Havla za vlastizrádce. V mém pořadu nikdo nikoho nebude urážet,“ trvá si na svém moderátor.

Jaké práce dělal ve velké Británii? Kde je jeho profesní domov? Proč má rád kočky?

autoři: Stáňa Lekešová , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.