Slovo dabér nemám rád. Herec je buď herec, nebo není nic, myslí si Pavel Rímský
Jeho hlasem k českým divákům promlouvají hvězdy jako Morgan Freeman, Sylvester Stallone či Robert De Niro. Slovo dabér ale herec nemá rád. Jak se dostal k práci nočního recepčního? Bavilo ho v mládí víc divadlo, nebo muzika? Na co hrál v bigbeatových kapelách? Pochází z herecké rodiny? A na co by pozval do divadla?
„Slovo dabér nemám rád, protože mám pocit, že herec je buď herec, nebo není nic. Těch disciplín je spousta, ale buď herec jste, nebo nejste. Dabér je strašné slovo,“ přemítá Pavel Rímský.
Herce, které dabuje, má prý svým způsobem rád všechny. „Když se ale dívám na Tommyho Lee Jonese, mám pocit spřízněnější duše než s kýmkoli jiným,“ uvažuje.
Hlas Pavla Rímského můžete slyšet v premiéře rozhlasové pohádky plné písniček, kterou vysílá Dvojka v pondělí 25. prosince. Hraje v něm roli hladového draka, který přiletí do malé vesničky zrovna ve chvíli, kdy lidé usedají ke štědrovečerní večeři. Nenechte si půvabné vyprávění ujít!
Související
-
Potřebuju radost z práce, ujišťuje herec a dabér Václav Knop
Silvestra tráví nejraději s knížkou. „Někdy u toho i usnu. Silvestra mám rád klidného a na Nový rok jsem pak úplně fit. Ideální,“ pochvaluje si herec v Blízkých setkáních.
-
Dabing je služba originálu. Je u mě na posledním místě, přiznává Aleš Procházka alias profesor Snape
Na pultech je deník britského herce Alana Rickmana, kterému propůjčil hlas Aleš Procházka. „Dabing je nejméně svobodná disciplína, protože se musíte přizpůsobit herci.“
-
S Poirotem jsem strávil dvanáct let, říká známý dabér Jaromír Meduna
Jeho hlasem mluví v TV slavný detektiv Hercul Poirot. Na Dvojce ho teď ve stejné roli uslyšíte i v nové rozhlasové detektivce Agathy Christie Žlutý iris.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.