Přes chrámový bigbít jsem se dostal ke všemu, vzpomíná muzikálový zpěvák Tomáš Trapl
Zpívá muzikál, i když studoval operu. „Používám ji dodnes v kostele. Kromě toho se operní technika hodí pokaždé, když je člověk indisponovaný,“ pochvaluje si. Co se snaží vysvětlit studujícím? V čem byl pro něj Semafor důležitý? Proč má hezkou vzpomínku na Jiřinu Jiráskovou? A proč by měli lidé jít na muzikál Tajemství do Divadla Kalich?
Chlebíček zpěváka je občas tvrdý. „My někdy zpíváme nejen, když se nám chce a máme ze zpěvu radost. Někdy také proto, že musíme. To je to řemeslo. A publikum nesmí nic poznat. Učili mě, že v 90 % případů budu zpívat indisponovaný nebo když budu mít špatnou náladu. Takže opera je v tomto směru nedoceněná,“ domnívá se zpěvák a pedagog.
Zatímco na konzervatoři zpíval operu, jeho otec vedl chrámový sbor. Protože hrál na kytaru, založil s kamarády skupinu, se kterou zpívali na kůru. „Přes chrámový bigbít jsem se tak dostal ke všemu. Seděl jsem na několika židlích. Pak jsem si ale řekl, že to nechci a začal dělat muzikál,“ vzpomíná Tomáš Trapl v Blízkých setkáních.
Související
-
Při obsazování muzikálů je nejdůležitější počet obdivovatelů na sítích, kritizuje herec Tomáš Trapl
Asi žádný český zpěvák nezářil v tolika muzikálech. „Když jsem zpíval poprvé Jidáše v Jesus Christ Superstar, považoval jsem se za mistra světa,“ připouští sebekriticky.
-
Muzikálový herec Přemysl Pálek: Na kondici je nejlepší švihadlo a zpěv. Dal jsem 18 tisíc přeskoků
Přemysl Pálek tančí už od pěti let. Je vynikající tanečník a muzikálový herec. Právě zkouší muzikál Do naha! A publikum čeká, zda půjdou opravdu všichni do naha.
-
Titul je to úžasný a obsazení bylo legendární, vzpomíná zpěvák Bohouš Josef na první uvedení Ježíše
Muzikál Jesus Christ Superstar slaví 30. výročí od českého uvedení. „Král Herodes mi naprosto vyhovoval a byly to úžasné čtyři roky,“ vzpomíná zpěvák Bohouš Josef.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.