S partnerem milujeme operu. Kamkoli jedeme, zajímá nás, jestli hrají Pucciniho, prozrazuje moderátor Karel Voříšek

10. únor 2023

Karel Voříšek je televizním moderátorem a jeho přítel Vladimír Řepka pracuje na Ministerstvu spravedlnosti. „V obleku chodíme i doma,“ žertuje v Blízkých setkáních. Jak se nebát a dobře mluvit? Co lidem nejvíc brání být šťastnými? Má i on problémy, kterým čelí? Existuje univerzální recept na štěstí?

Jsou to dva lidé, kteří mají rádi humor a legraci a jsou spolu už 20 let. Jak relaxují? „Chodíme do fitka, rádi čteme a milujeme operu. Je to Puccini. Kamkoli jedeme, tak nás zajímá, jestli je tam opera a jestli hrají Pucciniho. Možná jsme trochu jednostranně zaměřeni,“ uvažuje.

Karel Voříšek

„Co je kromě toho naší neřestí? Dobré kvalitní suché víno. A rádi cestujeme,“ dodává televizní moderátor.

Je koučem a autorem několika knih. „Mojí ambicí není radit, ale ukázat mojí cestu. Aby si na základě toho lidé řekli, že v tom nejsou sami a vyzkoušeli si, jestli jim to bude také fungovat.“

Psaní je pro něj terapie. „Když se mi něco stane, tak můj partner Vláďa mi říká, abych se z toho vypsal. A já jsem rád, že to lidé čtou,“ uzavírá Karel Voříšek.

autoři: Aleš Cibulka , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.