Radka Fišarová: Jsem odkojená country. A když zpívám Edith Piaf, není to moje přirozená barva hlasu

16. prosinec 2021

„Edith Piaf jsem naživo zazpívala až na generálce. I šéf baletu chodil a říkal: Slyšeli jste ji někdy i zpívat?“ vzpomíná zpěvačka. Během rozhovoru v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12 i zazpívala. Všechny díly pořadu najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Já jsem odkojená country. Ale díky muzikálu Vlasy a představení Divotvorný hrnec jsem se do muzikálů zamilovala a chtěla se do nich dostat. To se mi splnilo ve Vlasech a ve dvaceti jsem získala roli Evity,“ vzpomíná Radka Fišarová na své začátky.

Představení začíná jejím pohřbem. Jako mrtvá musela ležet na posteli na jevišti od chvíle, kdy do hlediště přišel první divák. „Měla jsem co dělat, abych neusnula. Zvlášť když jsem tak někdy musela ležet třeba i 40 minut.“

Nikdo mě neslyšel zpívat

Když muzikál skončil, volal mi můj profesor, abych přijala nabídku choreografa Libora Vaculíka. A to byl muzikál Edith, vrabčák z předměstí,“ přibližuje osudné setkání s francouzskou šansoniérkou, se kterou jí pojí i stejný den narození – 19. prosinec.

„Když zpívám Edith Piaf, není to moje přirozená barva hlasu. Při zkouškách na představení jsme používali originální nahrávky. Mě nikdo zpívat neslyšel. I šéf baletu tam chodil a říkal: Prosím vás, slyšeli jste ji někdy i zpívat? Pak jsem na generálce zazpívala naživo, a jim se ulevilo.“

Radka je patronkou mobilních zahrádek

Radka Fišarová spolupracuje s řadou základních uměleckých škol a na vyšší odborné škole herecké učí zpěv. Podílí se i na práci dvou nadací, které se věnují postiženým dětem a seniorům.

Jak slaví Radka Fišarová Vánoce? Na co vzpomíná z muzikálu Evita? Jaké problémy ji potkaly v době covidu? Jaké školy a kurzy díky tomu studuje?

autoři: Tereza Kostková , zk

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.