Prodejce vstupenek na internetu si důkladně prověřujte!

30. srpen 2019

Vstupenky nepřijdou vůbec nebo jsou falešné, prodané na špatná místa, předražené. To jsou problémy, na které můžete narazit při nákupu vstupenek na internetu od neautorizovaných prodejců. Jak jim nenaletět?

„Měli byste si ověřit, jestli se koncert opravdu koná. Podívejte se na stránky interpreta nebo sportovní haly. Tam je odkaz, kdo je oficiálním prodejcem vstupenek. Problémem jsou neautorizovaní prodejci. Je dobré se podívat na recenze, jestli na ně nejsou stížnosti,“ říká Jana Urbancová, právnička časopisu dTest. „Od poloviny roku 2017 jsme registrovali přes 370 stížností na nákup vstupenek. Je to celoevropský problém.“

Nejvíc stížností přichází na server Viagogo. Dalšími podobnými servery jsou Mywayticket nebo Stubhub. Seznam dalších serverů najdete na stránkách časopisu dTest nebo České obchodní inspekce.

Pozor na poplatky během nákupu

Vzorek falešných vstupenek zajištěný Policií Slovenské republiky

Problémem jsou při koupi lístků narůstající poplatky v průběhu nákupu. „Než se dostanete k zaplacení, cena vstupenky roste o rezervační, manipulační a další poplatky. Když chcete nákup skončit, nejde se vrátit zpět a peníze vám strhnou. Jediná šance je tzv. chargeback, což je reklamace karetní transakce u banky,“ radí Jana Urbancová.

„Podvodní prodejci používají fráze, které by vás měly motivovat k nákupu. Jsou to věty typu: zbývá posledních pět vstupenek, zbývají pouhá dvě procenta, tyto vstupenky si momentálně objednává dalších dvacet kupujících,“ varuje Jana Urbancová.

Spustit audio