„Odvykla jsem si slavit Vánoce.“ Kristina a Cyril Höschlovi ve speciálním vydání Hosta do domu

24. prosinec 2018

Známý psychiatr vzpomíná na své „ladovské“ Vánoce. Jeho dcera, lékařka–záchranářka, naopak už přes dvacet let Vánoce neslaví a tráví je nejraději mimo křesťanskou kulturu.

„Já jsem přes světýlka. Kde to je jenom možné, tak na Vánoce pověsím nějaké LED žárovičky a všichni se mi smějou  a považujou to za projev infantilismu. Ono to tak různě barevně bliká a moje žena, výtvarnice, to považuje za kýč. Ale mně se to líbí,“ prozrazuje na sebe psychiatr Cyril Höschl. Ve speciálním vánočním vydání pořadu Host do domu byl spolu se svou dcerou Kristinou, specialistkou na záchranářství a horskou medicínu.

„Já jsem o Vánocích většinou někde daleko a vlastně i mimo křesťanskou kulturu,“ svěřuje se lékařka. „Už si ani chutě Vánoc nevybavuju, odvykla jsem si je slavit. Já Vánoce nepotřebuju. Ve mně asi nějak zakořeněné nejsou.“

Proč dává Kristina Höschlová přednost Vánocům daleko od rodiny? A co radí Cyril Höschl těm, kdo se stejně jako on o svátcích musí pokaždé vyrovnávat s tím, že je už nemohou trávit s někým ze svých blízkých? Poslechněte si celý rozhovor s Kristinou a Cyrilem Höschlovými.

autoři: Jitka Novotná , rota
Spustit audio

Související