Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! Český rozhlas Dvojka spouští 12hodinový živý maraton na podporu české kultury
Ivan Trojan
Herec Dejvického divadla byl hostem Ranní Dvojky. Na to, jak zvládá současnou těžkou situaci, se ho ptala Regina Květoňová.
Jakou knihu by si teď určitě každý měl přečíst?
Erik Tabery: Opuštěná společnost (Paseka)
Myslím, že to je poměrně objektivní a skvělý výklad moderních dějin. Je to kniha nejenom pro studenty a pedagogy, ale pro nás pro všechny.
A teď čtu Sofiin svět od Josteina Gaardera.
To je takový velice čtivý a zábavný výklad filozofie. Je to kniha, která je pro děti od 15 let až pro ty úplně nejstarší. Rád bych se přiblížil alespoň nějakými minimálními vědomostmi k nějaké moudrosti. A o tom je ta kniha hodně. Moudrost mi tu hodně chybí. Myslím si, že ti nejdůležitější lidi, kteří teď zodpovídají za stát, moudří rozhodně nejsou.
Na jakou událost ze živé kultury se těšíte?
Jsem Čech. Nejvíc se těším na to, až si s přáteli dám v oblíbené hospodě pivo. Tady bych rád připomněl, že existuje možnost, jak pomoci i této ohrožené skupině. A to je Zachraň svou hospodu, kde si můžete předobjednat, co si v té hospodě dáte, a zaplatit to a pak si to tam vybrat.
Těším se i na film Agnieszky Holland Šarlatán. Premiéra nás minula, tak snad bude někdy v říjnu. A těším se na film Bourák mýho bratra.
Související
-
Pavel Kosatík: Kultura trpí nejen komerčně. Karanténa nás vhání do pomyslných jeskyní
Řada menších kulturních institucí a podniků v důsledku karantény doslova bojuje o přežití. Strádáme ale i v důsledku nedostatku mezilidského kontaktu, varuje publicista.
-
Jak přežít karanténu? Máme pro vás tipy k poslechu
Probrali jsme se za vás archivem a vytipovali jsme to nejlepší. Najdete tu nečekané chuťovky pro fanoušky Historie zločinu, milovníky Toulek českou minulostí a dalších.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.