Můj přítel zabiják. Stanislav Motl a příběh masového vraha
Legendární reportér Hans Habe měl nos na témata. Mezi jeho kontakty patřily hlavy států. Ale i Szilveszter Matuska. Dokument poslouchejte do pondělí 20. července 2020.
Hans Habe. Reportér, o kterém se dodnes vyprávějí legendy. Světoběžník, který dovedl psát v několika jazycích. Všestranný vzdělanec. Muž s neuvěřitelnými kontakty, které sahaly až k hlavám států.
Jako novinář až úzkostlivě dbal na to, aby zůstával objektivní, politicky nadstranický. Byl vnímavý, empatický, hodně vzdělaný. Nebylo tedy divu, že měl nos na velká témata. Jako když se jednoho dne seznámil s masovým vrahem...
Související
-
Sadista. Vysoce inteligentní, spořádaný, citlivý vrah, který prohrál boj sám se sebou
„Cítím, že se tomu tentokrát neubráním. Vytahuji nůž. Všechno zmizelo, je jen ona… štíhlá, mladičká – oběť,“ zapsal svoji zpověď muž s nevídaně vysokým IQ.
-
Tragický příběh z pražské galerky. Osudové ženy: Tonka Šibenice
Tonka Šibenice se říkalo prostitutce Antonii Havlové. Z luxusního salónu klesla až na samé dno společnosti. Příběh zůstává dodnes známý díky povídce Egona Erwina Kische.
-
Nebezpeční manipulátoři vypadají zpočátku jako ideální partneři, vyvrací mýtus policejní psycholožka
Jak poznat manipulátora, když na začátku vztahu je to krásné a romantické? „Na to návod neexistuje. I proto, že máme růžové brýle,“ varuje Ludmila Čírtková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.