Možná bych se chtěla chvilku nudit, směje se střihačka Jana Horká

10. červenec 2024

Je střihačkou a ženou známého cestovatele Petra Horkého. „Musela jsem si zvykat, protože mám ráda jistou rutinu a pravidelnost. Ale na druhou stranu to není nuda,“ uvažuje. Na co narazila v osobním archivu Miroslava Zikmunda? Na které známé lidi má zajímavé vzpomínky? Má ráda rodinné cestování? Jak funguje rodinná rada? Co soudí o dlouholetých vztazích? Jak se dostala ke své profesi střihačky a co ji na tom baví?

„Loni jsem dokonce pronesla, že bych se možná chtěla chvilku nudit, ale dcera mi řekla, že se mi to asi nepovede,“ směje se. „Je to šrumec. To je asi nevýstižnější slovo. U nás doma nikdy nuda není. Potřebovali bychom víc času, abychom všechno stihli.“

Petr Horký s manželkou Janou Horkou

„Chybíš mi. Když nejsi doma, nemůžu s tebou probírat spoustu věcí,“ obrací se na svého muže a současně i moderátora Petra Horkého. „V běžném provozu mi to ale přijde jednodušší, protože mi nepřidáváš úkoly,“ přiznává.

A nejhezčí společná dovolená? „Jacqueline, manželka Thora Heyrdahla, nám jednou nabídla byt, který měli v Muzeu Kon-Tiki a byl to úžasný zážitek. Krásná dovolená byla na Lofotech. Naše dcery se každé ráno vzbudily a ptaly se, jestli nás tatínek bude zase nutit chodit do kopce,“ vzpomíná Jana Horká, střihačka a žena cestovatele Petra Horkého.

autoři: Petr Horký , eh
Spustit audio

Související