Michael Jackson. Nevěděl, jaké to je nebýt slavný

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Král popu Michael Jackson v roce 2009

Před 12 lety odešel Král popu Michael Jackson. Muž, který se stal autorem nejprodávanějšího alba všech dob a sám nikdy nechtěl dospět. Napsal Jindřich Bíč. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Když ho lidé viděli, omdlévali. Byl slavný už ve svých šesti letech a nevěděl jaké to je slavný nebýt. Dnešní Příběhy z kalendáře budeme věnovat muži, jenž vytvořil nejúspěšnější album všech dob s názvem Thriller, kterého se po celém světě prodalo 110 milionů kusů.

Dospělý muž, který nechtěl dospět

Michael Jackson byl geniální umělec, ale také rozporuplná postava hudebního průmyslu. Narodil se s černou pletí, v dospělosti byl zcela bílý, podstoupil několik plastických operací, ale sám přiznával jenom dvě. Byl to dospělý muž, ovšem cítil se jako dítě, které nechce dospět. Na svém ranči Neverland si vytvořil svůj snový svět, ze kterého se nechtěl probudit.

Měl celkem tři děti, které mu odnosily náhradní maminky, jež se jich hned po narození vzdaly ve prospěch slavného zpěváka. Jeho nákladný život ho dostal do finanční tísně, a během chystaného turné, které ho mělo vrátit na výsluní, zemřel na zástavu srdce. Stalo se tak 25. června 2009 a právě dnes od jeho smrti uplynulo 12 let.  

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...