Loutkohra Princezny Stephanie. Stanislav Motl na stopě Hitlerovy špiónky
Záhadná, okouzlující, charismatická, intrikující, všehoschopná. To všechno provázelo život Stephanie von Hohenlohe. Poslouchejte do pondělí 22. července 2019.
Vlivné muže sbírala, jako filatelisté sbírají vzácné známky. Dokázala ovládat nejmocnější osobnosti své doby a jejich prostřednictvím se pokoušela zasahovat do evropských i světových dějin. Jak to dokázala? To bylo jejím tajemstvím ženy, jejíž kořeny byly v Praze.
V pořadu se čte z knihy Bořivoje Čelovského Ta ženská von Hohenlohe a ze stati Václava Borovičky Její výsost princezna.
Související
-
Mata Hari, femme fatale, Oko Orientu... K její obžalobě ze špionáže neexistoval jediný důkaz
Holanďanka, která se halila do bizarních mystifikací podobně jako při tanci do závojů a blyštivých šperků. Byla to největší špionka 20. století, nebo naivní diletantka?
-
Mata Hari: Špiónský životopis
Dramatizovaný životopis plný klamu, legend, polopravd i šťastných náhod. S Valerií Zavadskou v hlavní roli.
-
Zákulisí Marie Terezie: Kdo byl Evžen Savojský? Malý muž s nejrozsáhlejší sítí špionů v Evropě
Ovlivňoval osud Rakouska a dějin jeho umění i kultury. Taky byl generalissimem rakouských Habsburků a jedním z nejvýznamnějších vojevůdců moderní historie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.