Křečové žíly? Celulitida? Každý dnes může mít pěkné nohy, ujišťuje žilní specialista

22. červenec 2019

Zázraky žilní specialista Ota Schütz svým pacientům neslibuje, ale potvrzuje, že současná cévní medicína si už umí poradit jak s křečovými žilami, tak třeba s celulitidou.

Kdo chce mít dnes pěkné nohy, může je mít. Ale musí pravidelně docházet na kontroly,“ říká v Blízkých setkáních Terezy Kostkové žilní chirurg Ota Schütz. Současná cévní medicína, ujišťuje, dnes dokáže pacienty zbavit křečových žil ambulantně, bezbolestně a napořád. V boji s celulitidou zase pomáhají speciální intenzivní masáže. A křečové žíly?

Operace se nebojte

Ota Schütz

Operace křečových žil se v první řadě provádějí jako prevence trombóz a embolií. Těm, co mají z operace strach, říkáme: Měl jste mít strach doteď – z křečových žil, které jste neměl léčené. Teď budete v péči anesteziologa a dostanete léky proti srážení krve a embolii, takže už během operace na tom budete mnohem lépe než předtím.“

Co způsobuje křečové žíly a jaké jsou rizikové faktory, kterým můžeme předcházet? Může mít i muž celulitidu? A kolik stojí operace křečových žil? Také o tom si se svým hostem povídala moderátorka Tereza Kostková. Poslechněte si celý rozhovor ze záznamu.

autoři: Tereza Kostková , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová