Křečové žíly? Celulitida? Každý dnes může mít pěkné nohy, ujišťuje žilní specialista

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ota Schütz

Zázraky žilní specialista Ota Schütz svým pacientům neslibuje, ale potvrzuje, že současná cévní medicína si už umí poradit jak s křečovými žilami, tak třeba s celulitidou.

Kdo chce mít dnes pěkné nohy, může je mít. Ale musí pravidelně docházet na kontroly,“ říká v Blízkých setkáních Terezy Kostkové žilní chirurg Ota Schütz. Současná cévní medicína, ujišťuje, dnes dokáže pacienty zbavit křečových žil ambulantně, bezbolestně a napořád. V boji s celulitidou zase pomáhají speciální intenzivní masáže. A křečové žíly?

Operace se nebojte

Ota Schütz

Operace křečových žil se v první řadě provádějí jako prevence trombóz a embolií. Těm, co mají z operace strach, říkáme: Měl jste mít strach doteď – z křečových žil, které jste neměl léčené. Teď budete v péči anesteziologa a dostanete léky proti srážení krve a embolii, takže už během operace na tom budete mnohem lépe než předtím.“

Co způsobuje křečové žíly a jaké jsou rizikové faktory, kterým můžeme předcházet? Může mít i muž celulitidu? A kolik stojí operace křečových žil? Také o tom si se svým hostem povídala moderátorka Tereza Kostková. Poslechněte si celý rozhovor ze záznamu.

Spustit audio
autoři: Tereza Kostková , and

Odebírat podcast

Související