Ke čtení jsem vůbec vztah neměl. Vojtěch Dyk u Haliny Pawlowské

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vojtěch Dyk

Kvůli severské přírodě a místním lidem chtěl studovat norštinu. „Nakonec jsem se ale rozhodl být jen blbým hercem,“ směje se známý herec a hudebník.

Jako malý kluk navštěvoval sborový zpěv. Vyrůstal na opeře, prošel si klasikou, liturgickými chorály, jazzem i popem. Žánrovou různorodost odráží i jeho nová deska natočená v New Yorku. „Všechno, co dělám, je vlastně žánrově různorodé. Baví mě to kombinovat.“

Tátova Švejka jsem nikdy nečetl

Kromě hudby ho obklopovaly také knihy. Syn literárního historika a spisovatele Radko Pytlíka, odborníka na Jaroslava Haška, a nakladatelky Věry Dykové ale číst nechtěl.

„Ke čtení jsem vůbec vztah neměl. Asi šlo o druh vzdoru. Když jste obklopeni knížkami, a u nás jich bylo opravdu hodně, tak se vám prostě nechce,“ přiznává zpěvák.

„Číst jsem začal až kvůli své paní profesorce na gymnáziu a jejímu stylu výuky. Začalo mě to strašně bavit. A od té doby čtu vlastně pořád. Neustále mám nějakou knihu u postele, ať už je to kniha odborná nebo beletrie. Gutenberga beru jako dobrého vynálezce, který změnil můj život,“ směje se.

Co je krásné na výchově dětí? Proč jeho srdce nerozumí sociálním sítím? Jak bojuje se závislostí na telefonu? A proč není Pytlík?

Spustit audio

Související