Nedělní chuťovky Haliny Pawlowské. Ohlédnutí za loňským rokem a jak být vděčný za maličkosti

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Polední minuty Haliny Pawlowské

Na začátku každého nového roku se mnozí z nás ještě pořád ohlížejí zpátky. A bilancují.

Woody Allen při jedné své bilanci prohlásil: Na životě mi vadí jenom to, že nejsem někdo jiný.“ Podobné pocity má možná občas leckdo. Důležité je najít na uplynulém vždy něco pozitivního a z chyb se poučit.

Mít svůj kout

Důležité také je naučit se být vděčný za maličkosti. Jako třeba Jitka Zelenková, pro kterou se, jako pro mnohé jiné umělce, její hudební svět zastavil.

Nadělila jsem si nový účet na Instagramu, kanál na YouTube, a dokonce e-shop s vlastními tričky. Užila jsem si krásné dny na horách, v lázních i doma, kde mám konečně vymalováno. Loni se víc než kdy jindy potvrdilo, jak je důležité mít někde svůj kout a v něm dobré zázemí.“

Jaké je loňské best-off Jitky Zelenkové? Jak bilancuje Václav Šanda? A co obdivuje na americké herečce Diane Keatonové?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...