Nedělní chuťovky Haliny Pawlowské. Ohlédnutí za loňským rokem a jak být vděčný za maličkosti

Na začátku každého nového roku se mnozí z nás ještě pořád ohlížejí zpátky. A bilancují.

Woody Allen při jedné své bilanci prohlásil: Na životě mi vadí jenom to, že nejsem někdo jiný.“ Podobné pocity má možná občas leckdo. Důležité je najít na uplynulém vždy něco pozitivního a z chyb se poučit.

Mít svůj kout

Důležité také je naučit se být vděčný za maličkosti. Jako třeba Jitka Zelenková, pro kterou se, jako pro mnohé jiné umělce, její hudební svět zastavil.

Nadělila jsem si nový účet na Instagramu, kanál na YouTube, a dokonce e-shop s vlastními tričky. Užila jsem si krásné dny na horách, v lázních i doma, kde mám konečně vymalováno. Loni se víc než kdy jindy potvrdilo, jak je důležité mít někde svůj kout a v něm dobré zázemí.“

Jaké je loňské best-off Jitky Zelenkové? Jak bilancuje Václav Šanda? A co obdivuje na americké herečce Diane Keatonové?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.