Karel Gott k ceně Zpěvák století: Kdo to o sobě může říct?

30. říjen 2018

Nazpíval více jak dva tisíce písní. Má doma nepřeberné množství ocenění. A stal se i Zpěvákem století. Kdo? No přece Karel Gott.

Od Českého rozhlasu dostal ocenění Zpěvák století. „Který zpěvák tohle může říct. Zpívám více než půl století. Tak na tom asi něco bude. A když jsme v rozhlase, tak ten má lví podíl na tom, že takovou trofej dostávám,“ považuje si ocenění Karel Gott.

Cení si zároveň i Zlatých slavíků. „Já měl vždycky konkurenty, kterých jsem si považoval, kteří mi dýchali do zad,“ říká Zpěvák století Karel Gott. Největším konkurentem mu byl podle jeho mínění Waldemar Matuška.

Které své album považuje za nejdůležitější? Zažil během své kariéry i smutné chvíle? Bylo těžké udržet si to své i momentální módě navzdory?

autoři: Martina Kociánová , Karel Gott , mjp
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová