Julius Zeyer: Radúz a Mahulena

28. září 2021

Pohádkové drama o neuvěřitelné síle lásky, která překoná všechny překážky: nenávist, smrt i prokletí. Se strhujícími hereckými výkony Luďka Munzara, Miroslavy Hozové a dalších.

Účinkují: Luděk Munzar, Viktor Vrabec, Miroslava Hozová, Otakar Brousek st., Helena Bendová, Jana Dítětová, Drahomíra Fialková, Věra Kubánková a Daniela Šrajerová
Napsal: Jan Berger
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Ivana Loudová
Režie: Jan Berger
Natočeno: 1973

Julius Zeyer napsal toto poetické drama v roce 1896 na motivy slovenské lidové pohádky. Jeho základní motiv se ale objevuje i v jiných literaturách. V dramatické básni se snoubí pohádkové motivy, mytologické odkazy a barvitý poetický jazyk.

Dílo zhudebnil Josef Suk a v roce 1970 se dočkalo i velmi úspěšného a zdařilého filmového zpracování s Magdou Vášáryovou a Janem Třískou v hlavních rolích. Rozhlasová adaptace vznikla v roce 1973.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Václava Ledvinková
Spustit audio

Související