Jsem herec, ne billboard, prohlašuje Marek Lambora

23. červen 2021

Je ve škatulce mladý a pohledný. „Někdy se na castingu setkávám s názorem, že jsem na tu postavu moc hezký,“ připouští v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Nemyslím si, že je úplně dobré takhle přemýšlet, protože herec je od toho, aby hrál,“ uvažuje nahlas.

„Vždycky se dá s tím zevnějškem pracovat. V Hollywoodu to vidíme dnes a denně. Dá se ostříhat, přibrat či ubrat váha, atd. A to je věc, nad kterou poslední dobou přemýšlím, že u nás je to dané i finančními prostředky, kdy se filmy točí rychleji, než by si zasloužily, protože na to není čas a peníze. Chtěl bych zažít velkou změnu kvůli roli. Připravit se na to půl roku, rok dopředu, a nejen se naučit text. To by mě lákalo,“ přeje si herec.

A co reklama?

„Mám to jinak. Říkám, že jsem herec a ne billboard. Chtěl bych se svým obličejem živit ještě dalších 40 let, takže bych si ho nechtěl vyplácat teď. Je náročné s tím zacházet. Takže reklamu si dost hlídám,“ uzavírá Marek Lambora.

Je podle jeho názoru lepší být ve stálém angažmá? Co prozradil o své roli Romea? Čemu vděčí seriál Slunečná za svou oblibu u diváků? Vnímá davy fanynek?

autoři: Adéla Gondíková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.