Nasekal jsem toho hrozně moc. Je to tím, že jsem workoholik a neumím odpočívat, přiznává Jiří Suchý

1. říjen 2021

Jiří Suchý slaví narozeniny. V den jeho devadesátin ho zpovídal Aleš Cibulka pro Blízká setkání přímo u něj doma. Jaký je to pocit slavit takové kulatiny?

„Je to hrozný! Všechna média, i ta, která si mě devadesát let nevšimla, se najednou hlásí. Sesypalo se toho na mě tolik! Mám současně tři výstavy, natočili jsme kvůli tomu celevečerák. Prostě jedna věc za druhou,“ vypočítává oslavenec. „Můžu si za to sám. Já jsem vůl. Spískal jsem si to tím, že jsem se narodil.“ 

Uvědomuje si Jiří Suchý, že je žijící legendou? „Není mi jen tak někdo roven, co se týká množství. Co do kvality, to je jiná otázka. Myslím, že jsem toho nasekal hrozně moc. A je to tím, že jsem workoholik. Tím se nechlubím, je to nemoc. Trpím tím, protože neumím odpočívat. A když mám šanci si odpočinout, jdu něco dělat,“ lomí rukama textař, hudebník a principál. 

Jak nákladný je život legendy? Jaké je jeho nejoblíbenější jídlo? Kolika let se plánuje dožít?

autoři: Aleš Cibulka , mis

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.