Jó, to jsem ještě žil. To je jedna z deseti mých nejoblíbenějších, odhaluje Jiří Suchý u Ringo Čecha

17. listopad 2018

František Ringo Čech si do svého pořadu o hudbě minulých let tentokrát pozval básníka, textaře, zpěváka a skladatele, který sám má na kontě přes 1300 písní.

„Jakého Gotta máte nejradši?“ začíná tradiční otázkou František Ringo Čech rozhovor s Jiřím Suchým. „Tu mojí, samozřejmě. Oči má sněhem zaváté. Já stál u zrodu kariéry Karla Gotta. On vyletěl na základě téhle písničky z 30. místa ve Zlatém slavíkovi na první.“

A moje vlastní? Z těch 1300 dokážu vybrat tak deset nejoblíbenějších. Jako první mi naskočí Jó, to jsem ještě žil,“ prozrazuje dál.

Poslechněte si tyhle i další písničky, které pomáhaly utvářet hudební obzor Jiřího Suchého.

autoři: František Ringo Čech , rota
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.