Jiří Suchý dokázal už na začátku své kariéry strhnout lidi upřímností projevu a vtipnými texty
V dalším dílu svého pořadu se Karel Gott věnoval renesančnímu umělci Jiřímu Suchému. V pořadu ožívají Gottovy vzpomínky na začátek 60. let a na jeho semaforské angažmá, především na dnes už legendární pásmo Zuzana není pro nikoho doma, ve kterém zpíval písničky Oči sněhem zaváté, Sáně a Zdvořilý Woody. Jak přiznává, poslední dvě jmenované se značnou nechutí.
Kromě dalších známých písní s texty Jiřího Suchého (Mám zlatý důl, Smích) zazněly v pořadu i raritní verze skladeb dvojice Suchý–Šlitr (Proč se lidi nemaj´ rádi, duet s Pavlem Sedláčkem Tu krásu nelze popsat slovy, s Naďou Urbánkovou Amfora a Babeta).
Ke zpěvu se ale samozřejmě dostal i Jiří Suchý (kromě písní Tulipán a Kamarádi také v duetu Na louce zpívají drozdi, který nazpíval s Lenkou Hartlovou), stejně jako Jiří Jelínek a Jana Malknechtová. V jejich podání zazněla písnička Motýl, kterou Karel Gott považuje za jednu z vůbec nejpovedenějších skladeb Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.