Jitka Klett je držitelkou módního Oscara. „Občas ho někomu půjčím k pomazlení,“ vtipkuje návrhářka

3. červen 2024

Oznámení v poště o tom, že získala módního Oscara, považovala zpočátku za spam. „Moc jsem tomu tenkrát nevěřila,“ vzpomíná Jitka Klett v Blízkých setkáních. Chtěla být návrhářkou už odmala, a proč nebyla přijata na balet? Tančí si při práci? Je pravda, že si ji v New Yorku spletli s modelkou? Co všechno musí člověk vědět, aby se dostal do královských paláců? Existují tzv. univerzální šaty pro všechny kouty světa?

Jitka Klett

Do pošty ji ale tehdy přišly další zprávy, které ji ujistily, že prestižní ocenění skutečně získala. Jak vypadá? „Je to soška, na které je moje jméno a je hodně podobná té filmové. Stojí na mém pracovním stole v mém pražském módním salonu. Občas se na ni někdo zeptá, tak ji půjčím k pomazlení,“ vtipkuje.

Jitka Klett se soškou cestovala i na Slovensko. „V Košicích, kde mám také módní salon, si ji vyžádaly klientky s tím, že se na ni také chtějí podívat a potěžkat si ji,“ vysvětluje.   

Kniha s titulem Oblečena do života, je jejím prvním literárním počinem. „Psaní se mi líbilo, ale bylo to extrémně náročné. Hodně toho v knize není, ale přicházela jsem na to až potom. Ale pocitově jsem do ní napsala to, co mi připadalo zajímavé a co mě provází dodnes,“ uzavírá Jitka Klett v Blízkých setkáních.  

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související