Jaroslav Rudiš a Petr Pýcha: Salcburský guláš. Bořivoj Navrátil a Josef Somr v tragikomedii o setkání dvou starých přátel

7. srpen 2022

Jediný učitel hry na harfu ve střední Evropě a příležitostný hudební kritik doktor Otta Němec čeká doma na telefonát z kulturní rozhlasové stanice, aby přednesl svoji recenzi. Zároveň ale má doma hosta. Je jím jeho přítel z dětství, Laďa Kára, hasič na penzi a ochotník. Rok co rok se spolu schází, aby si uvařili svoji specialitu – salcburský guláš. Jenže minulost, která oba staré muže pevně spojuje, má i svá temná místa. A ta začnou vyplouvat na povrch.

Osoby a obsazení: Bořivoj Navrátil (Otto Němec), Josef Somr (Laďa Kára), Martha Issová (pečovatelka a snowboardistka Klára), Bára Štěpánová (moderátorka)
Dramaturgie: Martin Velíšek
Zvuk: Ladislav Reich
Zvuková spolupráce: Ladislav Železný a Alena Vejsadová
Režie: Aleš Vrzák
Natočeno: v roce 2009

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Aleš Vrzák
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.