Daniela Fischerová: Nevděčné děti. Dana Syslová a Bořivoj Navrátil v psychologickém dramatu

17. červenec 2022

Už vás někdy dostihla minulost? Smutným hrdinům této hry se to přihodí nejen obrazně. Originální rozhlasová hra české dramatičky, ve které hrdinům přijdou v poslední vteřině života vystavit účet jejich dvacetiletá „mladší já“. Hra byla oceněna jednou z hlavních cen národního rozhlasového festivalu Prix Bohemia 2010.

Hrdinové rozhlasového dramatu Daniely Fischerové se ocitnou na jednom místě v časové smyčce. Na návštěvu k nim přijdou jejich skutečné dvacetileté protějšky. Povědět sobě samým, byť o půlstoletí mladším, jak v životě naložili s ideály a nadějemi svého mládí, bude těžší, než se zdálo...

Osoby a obsazení: Dana Syslová (Šárka Aplová), Bořivoj Navrátil (Eduard Helebrant), Jitka Smutná (Edita Helebrantová), Lucie Pernetová (mladá Šárka), Kryštof Hádek (mladý Eda), Magdaléna Borová (mladá Edita), Klára Sedláčková-Oltová (Mini) a Lukáš Hlavica (vypravěč)
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Zvuk: Ladislav Reich
Zvuková spolupráce: Dominik Budil a Ladislav Železný
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: v roce 2010
Spolupráce na pořadu: Jan Bursa
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?