James Watt. Jeden z největších vynálezců průmyslové revoluce

To, že máte nápad, neznamená často vůbec nic. Důležitá je vytrvalost a trocha štěstí. Jamesi Wattovi vytrvalost musela vydržet přes deset let. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Tak dlouho trvala doba od první myšlenky k realizaci jím vylepšeného parního stroje. Také se dozvíte, proč už nepoužíváme míle a lokty a jak se kopírovaly úřední dokumenty v roce 1800.

A když budete pozorně poslouchat, dostanete návod, jak si postavit domácí varhany. Ale i na začátku průmyslové revoluce, na začátku století páry, nám půjde především o příběhy a ne o data. Příběh jednoho z největších vynálezců průmyslové revoluce začíná nedaleko Glasgow.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Tereza Stýblová , Lukáš Zicha
Spustit audio

Související