Ivan Trojan: Jsme rozdělenou společností. A to mě velmi trápí

23. prosinec 2018

Jedna z výrazných rolí Ivana Trojana byla ve filmu Samotáři. Aktuálně se chystá svolné pokračování. Rezonuje téma samoty v naší společnosti? Jsme společností samotářů?

„Česká společnost je velmi paradoxní,“ svěřil se ve vysílání Dvojky herec Ivan Trojan. „Často se fascinovaně dívám na to, když je někdo v úzkých, jsou někde záplavy nebo někdo vyhoří, jak jsme okamžitě schopní poslat peníze nebo nějaké věci, jak jsme okamžitě schopní si pomoct. Ale zároveň je v nás něco takového, že máme určitý dar pro to se rozdělovat. Poslední roky vnímám to, že jsme rozdělenou společností a to mě velmi trápí.“

Jak vzpomíná na Vánoce svého dětství? Jak je slaví dnes? Čím to, že jsou u nás tak oblíbené pohádky? Jak jeho děti vnímají jeho roli v Andělu Páně? A jaké to mají děti slavného herce?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.