Ivan Hoffman: Covid-19 zatím nikam nezmizel, proto neustále přibývají nová opatření

14. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Česko se stále potýká s opatřeními při koronavirové epidemii

Ministr zdravotnictví by měl oznámit další opatření proti šíření koronaviru. Proč neustále přibývají? Problém je, že přibývají mrtví, vysvětluje komentátor Ivan Hoffman.

Čtěte také

Česko se v protiepidemickém systému PES opět dostává do vyššího stupně rizika. Ministr zdravotnictví Jan Blatný by dnes měl oznámit další opatření proti šíření nákazy koronavirem. Jak vláda s těmito nástroji nakládá? „Je to velmi obtížná cesta,“ vysvětluje komentátor Ivan Hoffman v pořadu Jak to vidí... 

Ivan Hoffman

Podle Hoffmana bude vláda vždy pod tlakem skupiny lidí, které výrazně komplikuje život. Nyní lze očekávat další omezení, a v české společnosti převládá únava. „Problém je, že přibývají mrtví. Covid-19 nikam nezmizel. Je potřeba reagovat,“ míní Ivan Hoffman. 

„Na struktuře opatření se vždy budou hledat chyby,“ říká Hoffman na Dvojce. „Buď epidemii porazíme, nebo ona nás.“

Další témata rozhovoru: obsah i forma vládních opatření; marketing k opatřením proti koronaviru; prolomení patu kolem budoucího sedmiletého rozpočtu a krizového fondu Evropské unie.

Spustit audio

Související