I v těžkých životních situacích se lidé potřebují smát, je přesvědčená Sabina Remundová
Kukačky. To je populární seriál o výměně dětí v porodnici. Je to vážné téma, ale herečka Sabina Remundová si tam s režisérem přesto našla i humorné momenty.
„Chtěli jsme to a lámali jsme si s tím docela hlavu. Možná to bude tím, že jsme se na to tak urputně nesoustředili,“ popisuje herečka v Blízkých setkáních.
S tátou jsme se smáli
Podle Sabiny Remundové je špetka humoru nezbytná. „Co si já pamatuju na svoje těžké životní situace, tak když nám tatínek odcházel, pamatuju si výrazně chvíle, kdy jsme se smáli. Věděli jsme, že se loučíme. Ale všichni včetně táty jsme se smáli. Takže i v těžkých životních situacích se lidé potřebují smát. Myslela jsem na to hned v začátku. Chtěla jsem přinést něco pozitivního. Někoho, kdo tam vstupuje s nadějí. O to jsem se snažila.“
Publikum přijalo seriál vřele. „Mám z toho radost. Kromě toho, že si toho ohromně vážím, tak mě to trochu zaskočilo. Snažím držet si kritiku od těla, protože mám pocit, že to může ublížit. Stejně tak to balancuji i v těch pozitivních situacích. Nechci, aby mě to uvrhlo do stavu blaženosti, ze kterého bych se už nevydrápala,“ uzavírá Sabina Remundová.
Jaký má vztah s maminkou Ivou Janžurovou? Je těžké ji režírovat? Co pro ni představuje stand-up?
Související
-
V dokumentu Moje století jsou hrdinové i nehrdinové, říká režisérka Theodora Remundová
Theodora Remundová dokončuje dvoudílný film, který se jmenuje Moje století. Oslovila 25 stoletých lidí a na jejich osudech zaznamenala uplynulé století od roku 1918.
-
„Scénu, jak se snažím pochopit systém nabíjení, jsem si nechala připsat.“ Teroristka Iva Janžurová
„Proč si neudělám víc volna? Protože pořád nevím, jestli ty volné dny mají větší smysl než moje práce,“ prohlásila herečka na Knižním festivalu v Ostravě.
-
„Byla jsem ta, co v páru milovala míň. Ale pak přišla ta chvíle,“ svěřuje se Iva Janžurová
Rozhovor Zuzany Maléřové s oblíbenou herečkou v předvečer Štědrého dne. Přečtěte a poslechněte si ho dodatečně ze záznamu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.