V dokumentu Moje století jsou hrdinové i nehrdinové, říká režisérka Theodora Remundová
Režisérka a herečka Theodora Remundová dokončuje dvoudílný film, který se jmenuje Moje století. Oslovila 25 stoletých lidí a na jejich osudech zaznamenala uplynulé století od roku 1918.
„Ve stavbě dokumentu jsme museli využít kostry těch historických událostí. Zastavovali jsme se u těch událostí, ke kterým měli ti lidé přímou vzpomínku. Nemáme tak například období mnichovské zrady, ale máme události Pražského povstání, kde máme tři přímé účastníky toho dění,“ vysvětluje režisérka Theodora Ramundová.
„Zároveň jsme se snažili vybrat z jejich zážitků vázajícím se k osobním tématům to nejzajímavější,“ doplňuje Theodora Remundová, s tím, že cílem filmu bylo poskládat pestrou mozaiku lidí z různých regionů s různými osudy. „Zkrátka, aby tam byli hrdinové i nehrdinové,“ objasňuje režisérka.
Bylo těžké najít osobnosti, které ve filmu mluví? Kdo jí s natáčením nejvíce pomohl? Jak moc pracovala při natáčení s archivy? Jaké osobnosti vlastně ve filmu jsou?
Související
-
Theodora Remundová: Herec se vydává napospas režisérovi!
Známá znělka odstartovala pořad Dva na jednoho. Jeho moderátoři, Vladimír Kroc a Naděžda Hávová, vám přejí příjemně strávenou následující půlhodinu. Snad tady ve st...
-
Největší hit století: koncert Českého rozhlasu na Staroměstském náměstí
Živě vysílaný koncert Českého rozhlasu odhalil v den stého výročí Československa největší hit století. To vše za účasti legend české hudební scény.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?