I krávy tam budou zpívat, přibližuje Ondřej Gregor Brzobohatý svůj muzikál Slunce, seno, jahody
„Asi jsem se zbláznil,“ připouští se smíchem hudebník v rozhovoru s Terezou Kostkovou. „Já ale viděl, jak se na Broadwayi dělají muzikály. Tam je prostě možný všechno.“ V Blízkých setkáních ale promluvil i o chystané knize, o roli Ladislav Štaidla v seriálu Iveta, proč u něj mají jazzmani škraloup nebo proč je podle něj Bob Dylan instrumentální diletant. V aplikaci mujRozhlas můžete slyšet i jeho živě hrané písničky Help! od Beatles nebo Modlitbu z film Anděl Páně 2.
„Slunce, seno, jahody je fenomén, kultovní komedie. A řada lidí má pocit, že toho kultu zneužívám. Já ale na Broadwayi viděl, jakým způsobem se tam pracuje s muzikálem. Že si vezmou známý film, třeba i Spidermana, a velice vkusně ho převedou na muzikál,“ vysvětluje Ondřej Gregor Brzobohatý.
Čtěte také
„Když jsem se z New Yorku vrátil, přemýšlel jsem, která z českých komedií by fungovala jako muzikál. Náhodou zrovna dávali Slunce, seno, jahody a já to hned viděl. Začal jsem si představovat, jak tam ty krávy zpívají, a přišlo mi to v hlavě strašně zábavný. Opravdu jsem se sám smál.“
„V Karlíně jsme si řekli, že jsme se všichni zbláznili, ale že to prostě zkusíme. V muzikálu je zkrátka možný všechno. I aby ty krávy zpívaly. A budou zpívat! Budou! Dokonce i malý Jirka, který chce barvičkami zabít králíky, tak ti králíci tam budou živí,“ slibuje hudebník.
Související
-
Ondřej Gregor Brzobohatý složil pro Gotta píseň Testament. „Možná jsem ji nenazval šťastně“
Jak mladý hudebník přiznal v rozhovoru v Blízkých setkáních Gott byl z písně nejdřív rozpačitý. „Byl jsem tenkrát pohnutý ze smrti mého otce," vysvětluje klavírista.
-
Dívejte se mi do očí, vzkazuje obal nové desky Ondřeje Gregora Brzobohatého. Ukrývají tajemství
Na obalu alba je makrofotka oka. Uvnitř také. Každé oko je jiné. Obě ale patří autorovi. „Chtěl jsem něco, co vystihuje můj vnitřní svět.“
-
Ladislav Štaidl. Muž ve stínu
Narodil se za války coby dítě z lepší rodiny. Jako zázrakem přežil bombardování Prahy, studoval kompozici u bratra věhlasného Jana Kubelíka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.