Ladislav Štaidl. Muž ve stínu

Narodil se za války coby dítě z lepší rodiny. Jako zázrakem přežil bombardování Prahy, studoval kompozici u bratra věhlasného Jana Kubelíka. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Do noty si příliš nepadli, na rozdíl od mladého zpěváka jménem Karel Gott, s nímž strávil v plodné spolupráci téměř čtvrt století. V dnešních příbězích z kalendáře si budeme povídat o Ladislavu Štaidlovi, skladateli a producentovi, jenž se svým orchestrem projezdil celý svět.

Přesto že je podepsán pod desítkami písní, které slýcháme denně z rozhlasových stanic, málokdo ví, že jsou jeho dílem a veřejností bývá často vnímán jen jako někdejší normalizační umělec, nebo ten, co hrál s Gottem.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Tereza Stýblová , Petr Váně
Spustit audio

Související