Herectví bylo u nás doma považované za povrchní profesi. Až seriál Vyprávěj to změnil, vzpomíná Andrea Růžičková Kerestešová

12. únor 2024

Je vystudovanou učitelkou, ale díky reklamě přešla na herectví. Přes domácí nesouhlas. „Volba herectví nebyla doma přijata několik let. Šla jsem proti zdi,“ popisuje svoje začátky. Kde se naučila tak dobře česky? Jak okolí reaguje na to, že není vystudovanou herečkou? Setkala se někdy s odmítnutím na práci? Má negativní zkušenosti s filmováním? Je trémistka? Kdy a jak začala s fotografií? 

Andrea Růžičková Kerestešová

„Moje maminka si myslela, že herecká práce je povrchní a skandalózní. Že nejde žít morální život a být herečkou. Až díky seriálu Vyprávěj se všechno změnilo,“ vzpomíná.

Andrea Růžičková Kerestešová pochází z východního Slovenska. „Život tam není jednoduchý a nikdo se s námi nemazlil. Rodiče nám řekli, že buď něco dokážeme, nebo ne,“ vypráví.

„Každou neděli jsem vstávala v pět ráno, protože jsem jela vlakem do kostela, kde jsem hrála na harmonium. Jednou v roce jsem dostala peníze. Takže když jsem si chtěla něco koupit, musela jsem si na to vydělat,“ líčí herečka a fotografka v Blízkých setkáních.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související