Je fajn, když vypadáš jako enfant terrible, ale vlastně jím nejsi, myslí si Jaromír Nosek

27. září 2021

„Lidi si o mně asi myslí, že jsem pankáč a spratek,“ krčí rameny herec, známý například z televizních seriálů Vyprávěj nebo Četníci z Luhačovic.  Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Zřejmě to vypadá, že chodím všude pozdě a nic mě nezajímá. Ale potom, když lidi třeba vidí můj diář, který si sám kreslím, tak říkají: To je asi cizí. A já odpovídám: Ne je můj. Já nejsem úplný dement!“

„Ono je to fajn, když vypadáš jako enfant terrible, ale ve skutečnosti jím nejsi,“ mne si ruce a pak se smíchem dodává: „I když vlastně trochu jo.“

Příprava na otcovství

„Vždycky mám nějaké čurdy a pak mě za ně všichni chválí. Ale jde to nahoru,“ pokračuje Jaromír Nosek, který přiznává, že trochu oddaluje otcovství.

„Řekl jsem si, že počkám, aby dítě nejedlo párátka a listí. Teď, než to zase zavřou, tak bych rád třeba dva měsíce něco hrál. A až bude další lockdown, abych mohl být třeba doma s dítětem. Plánuju to, vždyť mi za chvíli bude šedesát,“ žertuje v Blízkých setkáních.

Proč mluví k lopatě a doma má čivavu? Co ho zlobí? Začal režírovat? Ve kterých projektech teď účinkuje?

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.