Herečka Hana Vágnerová: Je důležité se občas nudit. Pak přicházejí nápady na nové životní cesty
V době, kdy všemu vládne elektronika, vydávají dvě herečky papírový diář. „Nápad je Petry Nesvačilové. Chtěla vytvořit něco společného a už je to náš druhý diář,“ pochvaluje si. Jak obě herečky diář vytvářejí? Kde a jak se učí cizí jazyky? Proč má Hana Vágnerová ráda italské filmy? Co prozradila o herecké spolupráci s britskou herečkou Joan Collins? A jak se jí tančí v seriálu Taneční?
„Nápad na diář se nám líbil. Je to vzpomínka na celý rok. V elektronických diářích nejsou různé zápisky a malůvky, takže nejsou tak osobní,“ vysvětluje Hana Vágnerová.
Připouští, že papírový diář není pro každého. „Ale ten náš má naši osobnost a energii. Kromě toho zůstává člověku jako vzpomínka. Můj diář je plný nápadů, ze kterých často něco vznikne. Třeba námět na film.“
Podle Hany Vágnerové přicházejí nápady obvykle ve chvíli, kdy hlava není ničím zaměstnaná. „Je důležité se čas od času nudit, protože v tu chvíli často přicházejí nápady, které mohou vést k novým životním cestám,“ uzavírá herečka v Blízkých setkáních.
Související
-
Jako herečka jsem chtěla vystoupit ze škatulky, říká Hana Vagnerová o svému novému filmu
Jak se dá za rok stihnout deset snímků? „Ne ve všech jsem měla úplně zásadní roli,“ vysvětluje herečka v Blízkých setkáních.
-
Lásku, kterou cítím k dceři, jsem nikdy nezažila, přiznává herečka Petra Nesvačilová
Petru Nesvačilovou znáte z pořadu Inkognito nebo jako Helenu ze seriálu Osada. V poslední době stihla napsat knihu, natočit dvě řady seriálu, jeden film a založit rodinu.
-
Herec Pavel Zedníček: „Musíte publikum potěšit, aby pak řeklo: Kurňa, to bylo pěkné!“
Je populárním hercem, pro kterého je práce velkou radostí. „Vždyť to děláme pro lidi! Nemají to jednoduché, a když pak člověk vidí rozesmáté oči v divadle, je to moc milé.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.