Herec Pavel Zedníček: „Musíte publikum potěšit, aby pak řeklo: Kurňa, to bylo pěkné!“
Je populárním hercem, pro kterého je práce velkou radostí. „Vždyť to děláme pro lidi! Nemají to v životě jednoduché, a když pak člověk vidí rozesmáté oči v divadle, je to moc milé.“ Jak vzpomíná na televizní soutěž Kufr? O čem je nová soutěž, kterou moderuje? Mívá při představení výpadky textu? A hrozilo za minulého režimu, že emigruje?
Je známý a lidi ho poznávají na ulici. Přesto nezpychl. „Proč bych měl chodit s nosem nahoru,“ klade herec řečnickou otázku. „Jsou tací, kteří ještě nic neudělali a mají vypnutá prsa. Prdlajs! Práce nekončí nikdy a člověk si pořád říká, že to ještě není ono a mohlo by to být lepší. Nemůžete publikum zklamat. Musíte ho potěšit, udělat mu radost, aby pak řeklo: Kurňa, to bylo pěkné!“
Pavel Zedníček je pořád plný energie. „Kolega Honza Přeučil říkal, že únavu nezná. Jakápak únava! Pravda je, že když točíme, vidím mlaďochy ležet na otomanu a ptám se: Kolik ti je? Říká: Jednadvacet. A mě napadá, že to snad není možné. Kdybych flámoval do šesti do rána, tak v sedm musím být jako jura! Tak to mě trochu překvapuje,“ přiznává herec v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.
Související
-
Když ráno vstanu a podívám se do zrcadla, vždycky se leknu, směje se herec Pavel Zedníček
V seriálu Jedna rodina reprezentuje starou dobu. Je mu role Boba blízká? „Je to tak a občas je to i v textu. Co je lepší? Dnes, nebo tenkrát? Je to hezká rolička,“ hodnotí.
-
Kurňa! V dalších Četnících z Luhačovic bych si zahrál rád, směje se Pavel Zedníček
Od ševcovství ho zachránil ochotnický divadelní kroužek. Jak prožíval období karantény, kdy herci nemohli hrát? A jak vzpomíná na natáčení seriálu Četníci z Luhačovic?
-
Nejsem typ pro kamenné divadlo. Musím mít pocit, že mám možnost volby, tvrdí Lucie Zedníčková
Letos si založila vlastní divadelní spolek. „To byl únor a nečekali jsme, že všechno bude v březnu jinak,“ popisuje v Blízkých setkáních známá herečka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.