Kurňa! V dalších Četnících z Luhačovic bych si zahrál rád, směje se Pavel Zedníček

21. červenec 2021

Od ševcovství ho zachránil ochotnický divadelní kroužek. Jak prožíval období karantény, kdy herci nemohli hrát? První představení bylo plné nervů, přiznává. A jak vzpomíná na natáčení seriálu Četníci z Luhačovic? 

Dnes již známý herec mnoha českých filmů a seriálů Pavel Zedníček se svěřuje se svými hereckými začátky. Život mu nasměrovalo vystoupení ve školním divadelním klubu na kožařské průmyslové škole. „Druhý den jsme měli technologii a náš učitel místo toho, aby vyprávěl o šicích strojích, tak mluvil o včerejším představení,“ vypráví herec v Blízkých setkáních. 

„A pak řekl, že za ten herecký výkon, který jsem tam ukázal, by se nemusel stydět ani herec ze Zlína. A to byla ta spouštějící věta,“ vzpomíná Pavel Zedníček na moment, který změnil jeho život. 

Rád vzpomíná na natáčení seriálu Četníci v Luhačovicích, kde hrál roli strážmistra Geberta, který mluví špatnou češtinou. „Škoda, měly být další díly a scénář je napsaný. Kurňa, ať se točí dál,“ směje se.   

Moliére s nervozitou, ale i potleskem

Celý herecký svět se v době covidové epidemie zastavil. I pro Pavla Zedníčka bylo první představení náročné. „Po roce bez hraní bylo první představení plné nervů,“ vyjadřuje se herec o prvním představení v divadle od konce karantény. „Moliérův Lakomec není žádná legrace. Všichni jsme byli nervózní, ale nakonec jsme to dali dohromady a lidi tleskali,“ dodává.

Chystá se Pavel Zedníček do důchodu? Jaké bylo natáčení Četníků z Luhačovic? Kvůli kterému projektu se herec oholil?

autoři: Jan Kovařík , mka

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová