Roman Vojtek je Otcem v šestinedělí. Sám hraje dvacet rolí. „Až zpětně mi došlo, na co jsem kývl,“ přiznává

25. leden 2024

Otec v šestinedělí. To je Roman Vojtek na jevišti Divadla Hybernia. „Je to one man show. Vystupuje tam asi dvacet postav a všechny hraju já,“ popisuje divadelní komedii. Jak prožíval porod své ženy? Vzpomíná na svoji účast ve StarDance? Cítí se jako tanečník? Co prozradil o hře Miluju tě? Na co se těší? Pamatuje si svoje první přebalování dítěte?

„Viděl jsem představení, která hrál jeden herec, ale byla vážnějšího rázu,“ podotýká ke své nové roli v komedii Otec v šestinedělí. „Když za mnou přišli s nabídkou, tak mě to natolik zaujalo, že jsem řekl ,ano'. Až zpětně mi došlo, co to znamená,“ přiznává Roman Vojtek.

Roman Vojtek

Jakých rolí se musí zhostit v představení, jehož premiéra se chystá? „Nevím, jak to popsat, ale jsou chvíle, kdy jsme na jevišti tři! Děje se tak změnou hlasu, dialektem nebo jinými náznaky. Sám jsem si to nedovedl představit, ale našli jsme klíč.“ Hereckého partnera prý ale na jevišti má. „Je to divák a myslím to vážně. Hodně s lidmi komunikuji.“

Reakce lidí, kteří představení zkušebně viděli, prý byly skvělé. „Byl jsem fakt dobrej! Mám pocit, že Roman Vojtek se pro toto představení narodil a je ve své životní formě,“ baví herec publikum v Radiocafé Vinohradská 12.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související