Doufám, že Strašidlo cantervillské bude jedna z perliček Českého rozhlasu, míní herec Jan Vondráček

28. prosinec 2021

Kromě jiných skvělých herců se i on podílel na nastudování nového rozhlasového muzikálu. „Nuda to tedy rozhodně nebyla! Byla to moc hezká práce,“ rozplývá se herec. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Dan Barták k tomu udělal krásnou muziku a já doufám, že to bude jedna z perliček Českého rozhlasu. Protože udělat muzikál v takovém rozsahu je velmi vzácné. Je to rodinný muzikál, kdy si rodina sedne k rádiu a baví to všechny,“ ujišťuje Jan Vondráček.

„Myslím, že pro režiséra Víta Pokorného to byla zásadní práce. Bylo to i zvukově náročné. I proto jsme to nahrávali zvlášť a proto člověk musí zapojit fantazii. Byla to precizní práce všech,“ popisuje.

Zpěv byl trochu složitější. „Měl jsem noty i demonahrávky dopředu, takže jsem se to naučil. Ale naplno si to člověk vyzkouší až ve studiu,“ uzavírá v Blízkých setkáních.

Vyvolával někdy v dětství duchy? Má sny? Jak prožil letošní Vánoce? Na co by pozval do divadla?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...