Dnes jsou na rodiče kladeny velké nároky, upozorňuje psycholožka Eliška Kodyšová

5. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Eliška Kodyšová

„Vychovávat děti není snadné. Rodičovství není něco, co by měli umět všichni automaticky,“ překvapuje v rozhovoru pro Blízká setkání Eliška Kodyšová.

„Dnes jsou na rodiče kladeny mnohem větší nároky než třeba před sto lety. Doba ve které žijeme, je rychlá. A od rodičů vyžaduje časté přepínání při řešení problémů. Rodiče by měli mít dostatek prostoru a energie reagovat na své dítě citlivě,“ myslí si psycholožka Eliška Kodyšová.

„Rodičovství není jednoduché a existuje spousta těžkostí, které musí rodiny řešit. My se snažíme pomáhat třeba v případě chudoby, rozvodů, nebo dokážeme poradit i při složitějším jednání s úřady, připomíná jako ředitelka Společnosti pro zdravé rodičovství.

Maminky se na nás mohou obrátit i třeba s nepříjemným zážitkem z porodnice nebo diskriminací v práci,“ vypočítává Eliška Kodyšová v rozhhovoru s Terezou Kostkovou.

Jak se snaží změnit podmínky v porodnicích? Kde se narodilo její druhé dítě? Jaké programy nabízí pro samoživitele?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová