Dnes jsou na rodiče kladeny velké nároky, upozorňuje psycholožka Eliška Kodyšová

5. říjen 2021

„Vychovávat děti není snadné. Rodičovství není něco, co by měli umět všichni automaticky,“ překvapuje v rozhovoru pro Blízká setkání Eliška Kodyšová.

„Dnes jsou na rodiče kladeny mnohem větší nároky než třeba před sto lety. Doba ve které žijeme, je rychlá. A od rodičů vyžaduje časté přepínání při řešení problémů. Rodiče by měli mít dostatek prostoru a energie reagovat na své dítě citlivě,“ myslí si psycholožka Eliška Kodyšová.

„Rodičovství není jednoduché a existuje spousta těžkostí, které musí rodiny řešit. My se snažíme pomáhat třeba v případě chudoby, rozvodů, nebo dokážeme poradit i při složitějším jednání s úřady, připomíná jako ředitelka Společnosti pro zdravé rodičovství.

Maminky se na nás mohou obrátit i třeba s nepříjemným zážitkem z porodnice nebo diskriminací v práci,“ vypočítává Eliška Kodyšová v rozhhovoru s Terezou Kostkovou.

Jak se snaží změnit podmínky v porodnicích? Kde se narodilo její druhé dítě? Jaké programy nabízí pro samoživitele?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.