Co v Bohémě nebylo
Která skutečná herečka byla obrazem Lili Krallové? Jaký byl za protektorátu osud Hugo Haase? A co si úspěšný TV seriál úplně vymyslel? Webový speciál Dvojky.
Nejnovější články
-
S nacisty si nezadala, komunistům se jí ale utéct nepodařilo. Osudové ženy: Jiřina Štěpničková
Výrazná herecká hvězda první republiky, silná žena plná energie a půvabu. Vynikala v rolích osudem zkoušených žen, její vlastní život je však v mnohém předčil.
-
Čeněk Šlégl: Tedy dobře, vyřízeno… Oblíbený herec kolaboroval, aby zachránil židovského zetě
Zdatný sekundant Vlasty Buriana, si z vlastenectví počeštil jméno. Na přelomu let 1939–1940 se ale začal oficiálně tvářit jako loajální k nacistům. Rodinné drama.
-
Z prvorepublikové hvězdy alkoholička. Příběhy slavných: Nataša Gollová
Po roce 1969 dostávala jednu ránu za druhou. Kvůli nemoci musela z divadla, její podnájemník, kterému chtěla pomoct, ji vystěhoval z bytu.... Začala to řešit alkoholem.
-
Bohéma: Proč vás tak fascinuje? A jak seriál chtě nechtě změnil vaše myšlení?
Jak po odvysílání Bohémy lidé vnímají postavy jako Vlasta Burian nebo Julius Fučík. Podívejte se na výsledky dvou unikátních anket.
-
Opomenuté osudy Bohémy: Herečky a herci, kteří za protektorátu (radši) ukončili kariéru
Ještě v roce 2005 o svých důvodech vyprávěla herečka Eva Gerová. Vzpomínala i na další herce. Třeba na Antonína Novotného.
-
Opomenuté osudy Bohémy: K Hugo Haasovi se všichni otočili zády. Utekl se ženou, ale syna nechal tady
„Mě to tady nebaví. Pro mě je tady vzduch nezdravý. A když to tak uvážím, tak já tady vlastně překážím,“ zpíval Haas ještě v roce 1935 ve filmu Nebožtík. Věděl, co přijde?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- následující ›
- poslední »