Chtěla jsem být herečkou, stát na jevišti a předávat energii, svěřuje se Markéta Plánková
V seriálu První republika zazářila jako Klára Valentová. „Mám ráda starou dobu, staré české filmy a dobře oblečené muže, kteří se chovají hezky k ženám. To jsem si vyloženě užívala,“ vzpomíná herečka. Jaké má vzpomínky na spolupráci s legendárním režisérem Jiřím Krejčíkem? Cítí se být muzikálovou herečkou? Touží po nějaké roli? A na co by vás ráda pozvala?
Zprvu se věnovala hudbě, hře na akordeon, ale osud to zařídil jinak. Naštěstí. „Chtěla jsem být herečkou a stát na jevišti. Chtěla jsem předávat energii. Vesmír ví dobře, co dělá,“ prohlašuje spokojeně Markéta Plánková, známá z divadla i seriálů.
Hrála v seriálu Zdivočelá země. „Tam mi pomohl právě ten akordeon. Mám tam pár záběrů, jak jdu v průvodu jako čestná pionýrka a hraju na něj,“ směje se.
Musela práci něco obětovat? „Soukromí. V jednom období mi bylo dopřáno, že jsem měla spoustu práce a do toho jsem měla malé děti. Bylo mi líto času, který jsem musela dělit mezi děti a práci. Zpětně to hodnotím tak, že se to mělo stát.“
„Mám to nastavené tak, že každý večer než usnu, projevím vděk i za každodenní maličkosti. Myslím, že je to tak správné,“ uzavírá Markéta Plánková v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.
Související
-
Role Václava Havla pro mě byl dar, hodnotí zpětně herec Viktor Dvořák
Zahrál si ve filmu prezidenta Václava Havla. „Viděl jsem film třikrát a teď v létě ho uvidím opět s tříletým odstupem. A vždycky si říkám: Tady bych to udělal jinak.“
-
Dabing je služba originálu. Je u mě na posledním místě, přiznává Aleš Procházka alias profesor Snape
Na pultech je deník britského herce Alana Rickmana, kterému propůjčil hlas Aleš Procházka. „Dabing je nejméně svobodná disciplína, protože se musíte přizpůsobit herci.“
-
Rozhlasové role se neodmítají, i kdyby to byl sebemenší štěk, myslí si herečka Dana Černá
Kdo poslouchá Dvojku, slýchá ji každý den. Je ženským staničním hlasem, který ohlašuje pořady. „U Nočního Mikrofóra jsme jemnější, u zábavných rozvernější,“ popisuje.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.