Cesta po osudu paní Edith. Přežila Terezín, Osvětim i pochod smrti. A po 50 letech znovu mluví česky

Stanislav Motl odhaluje příběh ženy, který třebaže je příběhem smutku, dává sílu. Také víru, že člověk, pokud nechce, není nikdy poražen. Paní Edith, nejprve šťastná, potom ponižovaná, se několikrát ocitla ve stínu smrti a několikrát jí unikla. Aby ve chvíli štěstí ze znovu nabyté svobody zjistila, že ztratila všechny své blízké. Zoufalá. Dvakrát okradená o všechen svůj majetek. Aby se opět zvedla vstříc novým nadějím.

Autor pořadu: Stanislav Motl
Účinkují: Libor Vacek a Zdenka Fleglová
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvuková spolupráce: Jitka Borkovcová a Tomáš Gsöllhofer
Režie: Vlado Príkazský
Natočeno: v roce 2017
V dokumentu hovoří Edith Carter Knöpflmacherová, Luděk Štipl a Zdena Míčová. Cituje se ze vzpomínek Edith Knöpflmacherové, modlitba z knihy Fanny Neudy Hodiny zbožnosti a z vyprávění paní Edith (DVD).
Edith Carter Knöpflmacherová (Vzpomínky na židovské rodiny z Loštic a okolí; Příběhy 20. století)
Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat

    Nejposlouchanější

    Více o tématu

    E-shop Českého rozhlasu

    Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

    Jan Rosák, moderátor

    slovo_nad_zlato.jpg

    Slovo nad zlato

    Koupit

    Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.