Žít i po své smrti. Příběh spisovatelky Fanny Neudy, autorky knihy Hodiny zbožnosti

Neznaly se. Přesto je v jednom časovém okamžiku, i když v různých dobách, spojilo neobyčejně silné pouto. Pouto jedné knihy. Pro leckoho svaté, až mystické. Knihy, která dovede dávat lidem útěchu, radost a především sílu.

Je k neuvěření, jak silné a výjimečné příběhy dokáže život napsat. Náš příběh mimo jiné dokazuje, že není na světě nic tak vznešeného, jako každodenní trpělivost, odvaha a hrdinství obyčejné ženy.

Autor pořadu: Stanislav Motl
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Zvuková spolupráce: Jitka Borkovcová
Režie: Vlado Príkazský
Natočeno: v roce 2015
V dokumentu hovoří představitelé sdružení Respekt a tolerance Zdena Míčová a Luděk Štipl z Loštic u Olomouce. Cituje se z knihy modliteb Fanny Neudy Hodiny zbožnosti a ze vzpomínek Edit Carter Knopflmacher.
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.