Žít i po své smrti. Příběh spisovatelky Fanny Neudy, autorky knihy Hodiny zbožnosti

Neznaly se. Přesto je v jednom časovém okamžiku, i když v různých dobách, spojilo neobyčejně silné pouto. Pouto jedné knihy. Pro leckoho svaté, až mystické. Knihy, která dovede dávat lidem útěchu, radost a především sílu.

Je k neuvěření, jak silné a výjimečné příběhy dokáže život napsat. Náš příběh mimo jiné dokazuje, že není na světě nic tak vznešeného, jako každodenní trpělivost, odvaha a hrdinství obyčejné ženy.

Autor pořadu: Stanislav Motl
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Zvuková spolupráce: Jitka Borkovcová
Režie: Vlado Príkazský
Natočeno: v roce 2015
V dokumentu hovoří představitelé sdružení Respekt a tolerance Zdena Míčová a Luděk Štipl z Loštic u Olomouce. Cituje se z knihy modliteb Fanny Neudy Hodiny zbožnosti a ze vzpomínek Edit Carter Knopflmacher.
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová